Vi har fået nye værdiskabe
Så har vi fået opsat værdiskabe til personlige effekter. I første omgang er er opsat 25 skabe i forrummet til herreomklædningen og indenfor kort tid kommer er også 25 skabe i dameomklædningen.
Bestyrelsen skal finde en forvalter af skabne, men indtil dette er på plads vil undertegnede forvalte skabene.
Lars BP
Brug af skabe
Skabene er ikke til varig opbevaring, da der ellers ikke er skabe nok til alle. Derfor bruges skabene efter følgende regler:
- Skabene må ikke indeholde mad eller vådt tøj mv.
- Anskaf en hænge lås af følgende type m/nøgle eller kodelås med max. 4 mm låsebøjle
- Skal tydeligt mærkes med mærkes den med medlemsnummer
Sæt din lås på det skab du vil bruge. Efter brug tages hængelåsen væk eller tages med hjem eller sættes på bøjlen under skabene.
Holte Roklub forbeholder sig retten til at åbne skabe der har været lukket i længere tid. Alle skabe bør være ulåset kl. 06.00 hver morgen. Ellers vil bestyrelsen kunne klippe låsen op og du må købe en ny lås.
Holte Roklub påtager sig intet ansvar for de ejendele der ligger i skabene eller er fjernet pga. for længe aflåsning (disse ting tages i forvaring og udleveres af bestyrelsen).
Holte Roklub erstatter ikke hængelåse der bliver klippet op.
|